Zespół kancelarii radcy prawnego – Chorzów

Kancelaria radcy prawnego Grzegorz Pelc w swojej działalności kieruje się kilkoma podstawowymi zasadami, które przekładają się na udaną współpracę z Klientami indywidualnymi oraz owocną obsługę prawną firm. Główne z tych zasad to:

Szybkość działania

Kiedy przekazują mi Państwo sprawę, reaguję natychmiast. Jeżeli sprawa jest w toku, udaję się do sądu (bądź innego organu) i analizuję akta, co pozwala określić odpowiednią strategię działania. Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie i drobiazgowo, przez co mogą mieć Państwo pewność, że nie umknie mi żaden szczegół czy zawiłość prawna. Jeśli w Państwa sprawie należy sporządzić pozew, wniosek lub inne pismo, nie czekam aż sprawa „się uleży”. Robię to od razu, aby sprawa posuwała się do przodu jak najszybciej. Zawsze mogą się Państwo do mnie zgłosić w celu uzyskania porady prawnej. Szybkość charakteryzuje również prowadzone przeze mnie postępowania dotyczące windykacji należności.

Dociekliwość

Państwa sprawę analizuję najdokładniej, jak jest to możliwe. Mogą być Państwo pewni, że rozważę każdy aspekt sprawy i wykorzystam każdą możliwość jej korzystnego rozwiązania. Dzięki przywiązaniu do szczegółów i dociekliwości nieraz „znajduję” coś, czego przeciwnik się nie spodziewa. Często nawet mój Klient jest zaskoczony obrotem spraw. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nawet najdrobniejsze rzeczy mogą zaważyć na wyniku sprawy takiej, jak ograniczenie władzy rodzicielskiej czy odszkodowanie za błędy w leczeniu.

Ostrożność

Nigdy nie powiem Państwu, że sprawa jest na 100% wygrana, dopóki nie otrzymamy prawomocnego orzeczenia sądu. Zawsze ostrzegam przed tym, co może zrobić przeciwna strona i jakie mogą być skutki tego działania. Ostrożnie, a jednocześnie stanowczo prowadzę również w imieniu moich Klientów negocjacje handlowe.

Komunikacja

Na każdym etapie postępowania informuję Klienta o stanie prowadzonej sprawy, dokonanych postępach i innych zmieniających się okolicznościach, więc na pewno będą Państwo wiedzieli, co się dzieje. Dostosowuję się do Państwa wymagań, stosując wygodny dla obu stron kanał komunikacji, czy to spotkania osobiste, rozmowy telefoniczne, SMS-y czy e-maile.